11 Mayıs 2014 Pazar

Işık saçan her kadın annedir

Bir kadının eli değdi mi değişir dünya.. yaşadığınız ülke,ortam, ev, oda.. Çünkü çoğu kadın, doğası gereği yapan, kuran, koruyan, kollayandır. Annedir.
Bakın etrafınıza, hayatınıza gelen tüm incelikler, hoşluklar çoğunluk bir kadın eliyle gelmiştir… Anneliği içinde taşıyan kadındır dünyayı yaşanır kılan, o hazırlar güzel bir geleceği tüm dünyanın yavrularına, ışıktır o…
Işığa doğan çocuklar karanlığı bilmezler. Işığa doğan çocuklar, yürekleri evrene açık, hür ve adaletli büyürler. Işıkla büyür ve serpilirler.

Gene bir bakın etrafınıza, hayatımıza giren karanlıklar, acılar, umutsuzluklar… gene bir kadının elinden çıkmadır… Eğer üzgünsek, kararmışsak, acının tadı değmisse ağzımıza, gene bir kadının eli değmiştir. Çünkü,içinde sevgi yerine, hırsı, kini, bağnazlığı taşıyan kadınlar karanlığı yayarlar çevrelerine, ışık yerine..
Karanlığa doğan çocuklar, korkar ışıktan, kapar gözlerini… Karanlık köreltir kalplerini, boğar ruhlarını..

Ve bir kadının elidir dünyamıza erkekleri de kadınları da hazırlayan…

Yüreğinde ne taşıdığı önemlidir bir kadının.
Anne olsalar da olmasalar da, dünyamıza ışık katan, hayatımızı güzelleştiren, içimizi kalbimizi ışıtan, özgür, yürekli ve adaletli tüm kadınların „Anneler Günü“ kutlu olsun. Onların elleridir öpülesi olan..

Yaşadığın çevreye umut ve ışık olmakla başlar „Annelik“. Ve onlar sayesinde çıkarız birgün gene karanlıktan...9 yorum:

 1. Bir bireyin dünyaya gelmesi için aracı gibi gördüm kendimi veya taşıyıcı ha bir de rehber.
  ve ilginçtir Yunus'dan şöyle bir mesaj geldi gece tam 00:01'de: "Beni seçtiğin için çok mutluyum, iyi ki rehberim sensin"
  Eğer sevgiye yakın bireyler yetiştirebiliyorsa ebeveyn, bu kesinlikle benzersiz bir deneyim, muhteşem bir yolculuk. Ayna tutuyoruz. Bağırırsak, bağırmayı öğretiyoruz. Okursak, okumayı.
  Nereye kanalize edersek o doğrultuda çoğalan, çok ama çok büyük bir güç bu.
  Yıldızların hediyesi çocuklarımız; sadece Yunus değil, her renkten & her ırktan hepsi hepimizin.
  Çünkü aynı bahçeyi paylaşıyoruz.
  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özlemim, bayıldım yorumuna.. Evet, bizler aracıyız onları hayata getirmede ama sonradan iyi bir rehber olmalıyız hayatlarında..
   Ne güzel Yunus'un cümlesi... Ama belki de onlar seçiyorlar annelerini..çünkü Yunus da sadece seni seçerdi..
   Öpüyorum, kutluyorum seni güzel anne

   Sil
 2. Artık ben de bir kız babasıyım, umarım hepsinin geleceği aydınlık olur. Dişisi olmayan bir hayat, cehennem olurdu herhalde :) İyi var kadınlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alpcim ne kadar güzel bir haber bu! Hosgeldi güzel kizin dünyaya..hep aydinlik, huzur ve iyilikler olsun yolunda..Candan kutluyorum :) Sevgiler

   Sil
 3. heeey nerdesiin. ödül verdim sanaaa :)

  YanıtlaSil
 4. Ne güzel bir anlatım bu.. Anneliğin içi ne kadar güzel ifade edilmiş. Bayıldım okurken.. Hep yazın olur mu?

  YanıtlaSil